Je to vážně nutné? | Pray for Paris

14. listopadu 2015 v 21:21 | HeatherFeather
Ahoj všichni,

vím, že články na tahle témata sem možná tak úplně nepatří, ale nedá mi, abych nereagovala a nenapsala svůj názor na proběhlé události dnešní noci v Paříži.

Myslím, že všichni z nás nejspíš o událostech včerejšího večera už alespoň něco málo slyšeli, ale kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo ne, pro jistotu napřed objasním ty základní věci.

Pátek 13.11.2015. Kolem deváté hodiny v několikaminutových intervalech skupinky teroristů postupně útočí na několik různých míst v Paříži. Jedním z nich je fotbalový stadion, kde se právě hraje přátelské utkání Francie proti Německu a kde se právě nachází přes 80 000 lidí. Dalšími z míst činu je několik barů, kaváren a taky koncertní sál Bataclan, kde zemře nejvíce Pařížanů - přes 80 lidí mrtvých na místě. K útoku se později přiznává organizace Islámský stát. Tragédie celkem čítá 128 mrtvých a na 200 zraněných, z nichž 100 bojuje v nemocnicích o život.

To, co se 13. listopadu 2015 ve večerních hodinách stalo, je strašně ohavné. Co, ohavné, je to odporné, nelidské a absolutně nepřístupné.
Ti, kteří zemřeli, byli NEVINNÍ LIDÉ. Nevinní občané, nevinní muži, nevinné ženy a dokonce i nevinné děti. V jednom z těch mnoha videí, které byly dnes publikovány na sociálních sítích a v televizi vynášeli z jednoho z míst útoku zraněné dítě. Batole, které mělo za sebou sotva dva roky života, který mohl být tak krásný a dlouhý. Život, který z něj možná navždy vyprchal.
Copak oni si to neuvědomují? Nevidí to? Nebo jsou tak strašně moc bezcitní, když tohle dělají schválně, dobrovolně a z vlastní vůle?
Islámský stát pár hodin po útoku zveřejnil video, kde poukazují na skutečnost, že útok byl jen odpovědí pro francouzské jednotky, které bojují v Sýrii proti islámským radikálům. Kdyby tedy zaútočili proti vládě, proti lidem, kteří organizují tu skutečnost, že v Sýrii bojuje francouzská jednotka, bylo by to sice neakceptovatelné, ale aspoň z jednoho úhlu pohledu maličko pochopitelné. Ale proč útočí na nevinné bezbranné lidi, kteří za nic nemohou? Proč trestají malé dítě?
A že je to šíření víry? Já nedokážu pochopit lidi, kteří si mohou myslet, že je to Bůh, kdo je učí šířit víru násilím, že je to Bůh, kdo je učí zabíjet a mučit. Vždyť Bůh je ztělesněním dobra a lásky, Bůh je hlavním představitelem míru. Bůh nechce svět ve válce, kde se budou lidé navzájem chladnokrevně zabíjet, kde se budou zabíjet nevinní i vinní, staří i mladí, muži i ženy. To je absolutně strašné vůbec pomyslet na to, že by si někdo mohl myslet, že Bůh něco takového chce.
Tohle je ale věc, která se netýká jenom Paříže. Lidé umírají nejen tam, další stovky a stovky lidí umírají v Sýrii, v Africe. Lidé umírají dnes a denně a ne jenom příčinou války. Je spoustu smrtí, kterým se zabránit nedá. Nevyléčitelné nemoce, nehody, které se stávají omylem. Už to je hrozné, že tolik lidí umírá tímto způsobem. Ale věc Paříže x Islámského státu je věc, která se netýká jenom těchto dvou protivníků. Je to věc, která se týká celé Evropy, Ameriky. Která se může brzy týkat celého světa a přerůst v další světovou válku. A každý, ale absolutně každý, kdo se podívá na dopady první a druhé světové války si musí, ale vážně musí uvědomit, že VÁLKA JE ZLO. Válka je strašně krutá a strašně zbytečná. Jak už jsem napsala, stačí, když tolik lidí umírá kvůli příčinám, které nemůžeme zastavit. Ale válce zabránit můžeme. A teroristické útoky jsou naprosto jasným příkladem aktů zla. Je to něco, co je hrozně kruté a zbytečné. Něco, co by se nemělo dít.

A proto teď soucítím s Paříží. Soucítím s lidmi, kteří zemřeli, s lidmi, kteří přišli o rodinu a je mi jich strašně, strašně moc líto.

Vaše, nasraná že svět je naruby,

HeatherFeather
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. listopadu 2015 v 21:43 | Reagovat

To, že se ptáš, jestli si to neuvědomují a jestli si myslí, že tohle je šíření víry a správné chápání boha ukazuje, že sama moc nevíš, proč se to stalo. Oni si to uvědomují dobře a je to přesně to, co chtěli. Zabíjet nevinné, bezbranné a děti. Protože tohle není žádná konkrétní odveta za konkrétní čin ani šíření víry (ostatně mrtvým víru nepředáš a na druhou stranu je ve Francii asi muslimů taky dost a očividně je nezajímalo, že můžou klíďo střílet do souvěrců, doma to dělají tak jako tak), ale terorismus a terorismus se právě zakládá na tom, že se rozsévá strach mezi masy lidí. Nejde jim o zabití někoho konkrétního nebo zničení konkrétní věci, ale způsobení paniky. A velmi dobře ví, že tu nejlépe způsobí náhodným, velkým a brutálním činem na obyvatelstvu. Tak je to vlastně odjakživa a to samé se dá najít i v dávných pravěkých a středověkých sporech, kdy "vymlátíme jim nějakou vesnici, která se nám nebude mít jak bránit, a oni se nás budou bát" fungovalo naprosto stejně.

2 heather-feather heather-feather | E-mail | Web | 14. listopadu 2015 v 22:12 | Reagovat

[1]: Já jsem to myslela spíš tak, proč tohle vůbec někdo dělá. Že nechápu, proč prostě terorismus vůbec existuje, proč jsou takoví, co chtějí způsobit lidem zlo. Protože, jak pak píšu níž, mi přijde válka strašně, strašně moc zbytečná, když je tolik lidí, kteří umírají a nedá se tomu zabránit, tak proč podněcovat lidi k válce, aby zemřeli ještě miliony dalších? Já vím, že jim jde o moc a tohle všechno, ale ta válka může zasáhnout i je a mezi těmi miliony obětí můžou být příště třeba právě oni. Takže když už by byli sobečtí a mysleli na to jak ovládnout svět, proč se prostě nepodívají na to, jak každá válka skončila a jak moc zbytečně mrtvých nevinných lidích bylo? Proč si prostě neuvědomí, že příště by to mohli být oni nebo jejich blízcí či rodina.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama