Listopad 2015

Temno

25. listopadu 2015 v 19:19 | HeatherFeather |  Jednorázové
Noc. Temno. Ticho. A jedna naprosto dominující emoce. Strach.
Kolem mě je černočerná tma. Cítím se maličká, smutná, opuštěná. Bez jediné známky štěstí a víry v něco lepšího než co je. Tohle je trest za to všechno, co jsem jim udělala. Za všechny moje hříchy.
Nedokážu bojovat. Nedokážu nic udělat. Nedokážu se pohnout, kvůli strachu, který ochromuje celé moje tělo, celou moji duši a celou moji ubohou existenci.
Utápím se v nekonečné temnotě. Je to jako když se bojíte ne tmy, ale toho co je v ní. Co na vás čeká. Toho, co vás každou chvíli může překvapit.
Strach mě pomalu sžírá zevnitř. Mě celou, od základů až po detaily. A ačkoliv nic nevidím, ztrácím se sama sobě před očima. Umírám. Potichu. Kousek po kousku. Aniž by o mě kdokoliv věděl, aniž by mi kdokoliv mohl pomoct. Asi by ani nechtěl. Byla jsem zlá, sobecká. Byla jsem špatný člověk. Všem bude na světě beze mě líp.
Bolest. Najednou se taky objevuje. A vzbouzí ve mně něco nového. Chuť bojovat. Ještě to nevzdávat. Pomalu se ztrácím. Ale já ještě nechci, prosím! Ještě je čas všechno napravit, odčinit svoje hříchy, ještě nechci -


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ahoj všichni!

Dneska byl takový hooodně emoční den a tohle ze mě vypadlo na hodině fyziky :D . Je to jen taková rychlovka, tak doufám, že se aspoň trochu líbila. :)

xoxo HeatherFeather xoxo

Je to vážně nutné? | Pray for Paris

14. listopadu 2015 v 21:21 | HeatherFeather
Ahoj všichni,

vím, že články na tahle témata sem možná tak úplně nepatří, ale nedá mi, abych nereagovala a nenapsala svůj názor na proběhlé události dnešní noci v Paříži.

Myslím, že všichni z nás nejspíš o událostech včerejšího večera už alespoň něco málo slyšeli, ale kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo ne, pro jistotu napřed objasním ty základní věci.

Pátek 13.11.2015. Kolem deváté hodiny v několikaminutových intervalech skupinky teroristů postupně útočí na několik různých míst v Paříži. Jedním z nich je fotbalový stadion, kde se právě hraje přátelské utkání Francie proti Německu a kde se právě nachází přes 80 000 lidí. Dalšími z míst činu je několik barů, kaváren a taky koncertní sál Bataclan, kde zemře nejvíce Pařížanů - přes 80 lidí mrtvých na místě. K útoku se později přiznává organizace Islámský stát. Tragédie celkem čítá 128 mrtvých a na 200 zraněných, z nichž 100 bojuje v nemocnicích o život.

To, co se 13. listopadu 2015 ve večerních hodinách stalo, je strašně ohavné. Co, ohavné, je to odporné, nelidské a absolutně nepřístupné.
Ti, kteří zemřeli, byli NEVINNÍ LIDÉ. Nevinní občané, nevinní muži, nevinné ženy a dokonce i nevinné děti. V jednom z těch mnoha videí, které byly dnes publikovány na sociálních sítích a v televizi vynášeli z jednoho z míst útoku zraněné dítě. Batole, které mělo za sebou sotva dva roky života, který mohl být tak krásný a dlouhý. Život, který z něj možná navždy vyprchal.
Copak oni si to neuvědomují? Nevidí to? Nebo jsou tak strašně moc bezcitní, když tohle dělají schválně, dobrovolně a z vlastní vůle?
Islámský stát pár hodin po útoku zveřejnil video, kde poukazují na skutečnost, že útok byl jen odpovědí pro francouzské jednotky, které bojují v Sýrii proti islámským radikálům. Kdyby tedy zaútočili proti vládě, proti lidem, kteří organizují tu skutečnost, že v Sýrii bojuje francouzská jednotka, bylo by to sice neakceptovatelné, ale aspoň z jednoho úhlu pohledu maličko pochopitelné. Ale proč útočí na nevinné bezbranné lidi, kteří za nic nemohou? Proč trestají malé dítě?
A že je to šíření víry? Já nedokážu pochopit lidi, kteří si mohou myslet, že je to Bůh, kdo je učí šířit víru násilím, že je to Bůh, kdo je učí zabíjet a mučit. Vždyť Bůh je ztělesněním dobra a lásky, Bůh je hlavním představitelem míru. Bůh nechce svět ve válce, kde se budou lidé navzájem chladnokrevně zabíjet, kde se budou zabíjet nevinní i vinní, staří i mladí, muži i ženy. To je absolutně strašné vůbec pomyslet na to, že by si někdo mohl myslet, že Bůh něco takového chce.
Tohle je ale věc, která se netýká jenom Paříže. Lidé umírají nejen tam, další stovky a stovky lidí umírají v Sýrii, v Africe. Lidé umírají dnes a denně a ne jenom příčinou války. Je spoustu smrtí, kterým se zabránit nedá. Nevyléčitelné nemoce, nehody, které se stávají omylem. Už to je hrozné, že tolik lidí umírá tímto způsobem. Ale věc Paříže x Islámského státu je věc, která se netýká jenom těchto dvou protivníků. Je to věc, která se týká celé Evropy, Ameriky. Která se může brzy týkat celého světa a přerůst v další světovou válku. A každý, ale absolutně každý, kdo se podívá na dopady první a druhé světové války si musí, ale vážně musí uvědomit, že VÁLKA JE ZLO. Válka je strašně krutá a strašně zbytečná. Jak už jsem napsala, stačí, když tolik lidí umírá kvůli příčinám, které nemůžeme zastavit. Ale válce zabránit můžeme. A teroristické útoky jsou naprosto jasným příkladem aktů zla. Je to něco, co je hrozně kruté a zbytečné. Něco, co by se nemělo dít.

A proto teď soucítím s Paříží. Soucítím s lidmi, kteří zemřeli, s lidmi, kteří přišli o rodinu a je mi jich strašně, strašně moc líto.

Vaše, nasraná že svět je naruby,

HeatherFeather