Červenec 2015

13 Days Whovian challenge #2

29. července 2015 v 14:01 | HeatherFeather |  Challenges
Ahoj všichni!

Dneska jsem se konečně dokopala k tomu napsat part 2 Whovian challenge.

Odkaz na part 1: http://heather-feather.blog.cz/1507/13-days-whovian-challenge-1-po-dlouhe-dobe-zdravim

Takže jdeme na to :)

7. Nejoblíbenější společník/společnice?
Stejně jako u Doctorů, i tohle je dost těžká otázka. I když asi Amy a Rory. On(a) má každý společník(/společnice) nějakou výraznou skvělou vlastnost. Ale za mě jsou to Amy a Rory. Amy je prostě skvělá, drzá a zamilovaná do Roryho. A Rory? Ten je hodnej, roztomilej, soucitnej a zamilovanej do Amy. A ještě mám fakt ráda River, pokud se sem dá počítat.
8. Nejoblíbenější záporák?
Určitě Dálekové. Já si nemůžu pomoct, ale mně prostě přijdou strašně roztomilí. To, jak oni mluví a jak "jezdí v popelnici" a hýbou s tím jedním okem sem a tam... :D
9. Postava, kterou vyloženě nesnášíte? (Pokud nějaká je.)
Ty joo, tak nad tím jsem přemýšlela dost dlouho. Nemám ráda Davrose, když na to tak přijde. Prostě se mi zdá hrozně odpornej. (Celkem paradox, co? Mám ráda Daleky a nesnáším Davrose, který je stvořil.)
10. Znáte hodně dalších Whovianů?
No nějak vyloženě hodně ne. Ale pár kamarádů z naší a vedlejší třídy se dá považovat za Whoviany. Pak pár lidí na blogu a tak. Jeden čas se na DW dívala asi polovina naší třídy, ale časem je to omrzelo a za Whoviany se rozhodně považovat nedají.
11. Chystáte se oslavit 50. výročí? Pokud ano, jak?
50 výročí jsem slavila asi tak, že jsem si udělala rybí prsty s pudinkem a strávila celý den koukáním na oblíbené epizody :))
12. Jaký typ fanouška jste? Takový ten ještě vcelku normální, nebo maniak?
Zas takový maniak snad ne. Necpu Doctora všude (ačkoliv nemám nic proti lidem, který to dělají:D) a neviděla jsem každou epizodu osmkrát (no, i když některé možná jo...).
13. Co pro vás Doctor Who znamená?
Doctor pro mě znamená poměrně dost. Určitě se dá říct, že je to můj nejoblíbenější seriál, ale některé věci (věci typu HP, THG) mě prostě poznamely víc. Doctor je absolutně skvělej a ve ztvárnění toho jako film (tedy seriál) se mu nic nevyrovná. V tomhle ohledu je mnohem lepší než Harry Potter, Hunger Games, Pán Prstenů, atd. Ale chybí mi v tom ta knižní část. Ano, vím, že vyšel Závoj smutku a Dálecká generace, ale přece jenom to už není ono, nebylo to od začátku. Já vždycky miluju když si můžu knížku přečíst, procítit s tou postavou ty pocity a všechno si představit podle svýho, což u Doctora jakožto u seriálu zas tolik nejde jako třeba v knize. Navíc Doctor nemá tak pevnej a strukturovanej příběh jako právě třeba Harry Potter nebo Hunger games. A to je to, co mi na tom chybí.

Mějte se krásně
xoxo HeatherFeather

13 Days Whovian challenge #1 (& po dlouhé době zdravím)

19. července 2015 v 19:42 | HeatherFeather |  Challenges
Ahoj všichni!
Vítejte u nového článku ! *velké ovace* Ano, já vím, je to po celkem dlouhé době a za to se omlouvám, ale nějak nebyl čas (a vlastně ani chuť) psát. Takže teď jsem se rozhodla vám to vynahradit! (a taky doufám, že ode dneška budou články častěji)

By the way, asi předevčírem jsem dočetla The Scorch Trials (čtu to v češtině:D). A nutně potřebuju Vražednou léčbu. Nedávno vyšla v češtině, ale protože jsem momentálně v zahraničí a asi ještě dlouho budu, takže fakt nevím jak to vydržím. To je prostě hrozný, jak si tu knihu hned všichni kupujou, píšou zprávy, statusy na facebook, na blog a já-nevím-kam-ještě a já vždycky: "Ne, spoilery, psst! Nečti to, nekoukej se na to, neposlouchej!". :D

Ale už k tématu... A dneska to bude 13 Days Whovian Challenge.

Já jsem se rozhodla tuhle výzvu shrnout do dvou částí, protože u některých otázek bych fakt nevěděla, jak odpovědět víc než jednou větou. Takže dneska udělám prvních šest dní a příště to bude zbylých sedm. A teď už jdeme na to!

1. Jak jste se k Doctorovi Who dostali?
Nejdřív se na Doctora začala dívat moje kamarádka. Po nějakých prázdninách přišla do školy a nemluvila o ničem jiném, než o Doctorovi. Musím se přiznat, že zezačátku jsem se k tomu nějak moc neměla. Nevím, jestli tehdy nebyl čas, nebo jestli jsem byla zabraná do jiného seriálu, nebo jestli se mi prostě Doctor nelíbil z vyprávění, ale rozhodně jsem se na to nezačala dívat hned. Jenže kamarádka nemluvila o ničem jiném a pak to začala sledovat i druhá kamarádka. A potom, protože už o tom žvatlaly obě, jsem se koukla na pár dílů. A najednou jsme žvatlaly všechny tři.

2. Co se vám na Doctorovi zalíbilo, že jste se kvůli tomu začali dívat?
Nejspíš Doctor jako takový. Jeho osobnost. To, jak se choval a jaký měl vztah k lidem. Jeho chytrost. To, jak pořád něco dělal. A jeho schopnost začat mluvit, mluvit a mluvit a nepřestat. :D
A co se týče seriálu jako takového, tak akčnost, nečekané zvraty a logická rozuzlení.
3. Jak dlouho už Doctora Who sledujete?
Přesně nevím, ale už je to nějaký ten pátek. Řekla bych, že to bude tak rok a půl.
4. Kterou éru/období Doctora Who máte nejraději?
Asi mám nejradši dobu jedenáctého Doctora s Amy a Rorym. Oni dva jsou jako společníci naprosto skvělí a kromě jejich osobností se mi líbí i to, jak jsou v Tardis tři lidi (haha, ne lidi jako lidi, ale lidi jako lidi... chápete:D). Přijde mi to jako větší zábava, ale i se tam věci víc prožívají a prostě se mi to líbí. Matt s Karen a Arthurem taky tvoří naprosto dokonalou hereckou trojku.
V tomhle období se taky nejvíc objevuje River, a já pár jedenáctý Doctor a River naprosto zbožňuju. Taky se tam pak objevují super scény, když jsou tam dva páry... Například moje oblíbená:
Amy(na Roryho): "Manžílku, uteč!"
Doctor: "River? Asi bychom měli-"
River: "Manžílku, sklapni."
5. Co byste na Doctorovi Who změnili (pokud vůbec něco), kdyby jste mohli?
Víc sérií, víc epizod a delší Classic epizody. :D
Ne, dobře. Někdy mi vážně přijde, že někteří Doctoři jsou tam fakt jenom na chvíli (viz osmý a devátý), což mi přijde jako hrozná škoda. Nedokáže se tam pořádně rozvinout jejich osobnost.
6. Nejoblíbenější Doctor?
Tuhle otázku absolutně nesnáším. :D Kdybych si musela vybrat, tak asi Matt jako jedenáctka, ale je to težký určovat, každý Doctor má něco do sebe. Každý je úplně jiný a přitom jsou všichni úplně stejní. :)
Taaak, to by bylo k dnešní (necelé) půlce otázek asi všechno, čekejte Part 2!

Mějte se krásně,
HeatherFeather