Červen 2015

Knižní výzva 2015 - part 1

24. června 2015 v 20:50 | HeatherFeather |  Challenges
Ahoj všichni ! :)

Vím, že už bude konec června a jsme prakticky v půlce roku, ale rozhodla jsem se zapojit do knižní výzvy 2015. Tuhle výzvu pořádá Ells - http://ells.cz/?p=5521 .

Pojmula jsem to tak, že jsem si zatím vybrala ikonku deseti knih.
To ale rozhodně neznamená, že jich chci přečíst jenom deset! Napíšu si, jaké konkrétní knihy to budou a až je přečtu, přidám ikonku dvaceti knih, připíšu jaké to budou, poak popřípadě ikonku třiceti a tak dál. Jako bonus napíšu o knihách, které se mi líbily, vždycky článek, vlastně něco jako recenzi, jak se mi kniha líbila, jestli bych ji doporučila a tak. Ještě uvidím, jak to přesně pojmu. Ale tady už je moje první desítka knih:

1) James Dashner - Labyrint: útěk (mám rozečteno)
2) James Dashner - Spáleniště: zkouška
3) Jostein Gaarder - Anna
4) Suzanne Collins - The hunger games (anglický originál)
5) Michael Asher - Fénix
6) John Green - Příliš mnoho Kateřin
7) Ransom Riggs - Sirotčinec slečny peregrinové pro podivné děti
8) Ransom Riggs - Sirotčines slečny peregrinové: Podivné město
9) Markus Zusak - Zlodějka knih
10) Stephen Chbosky - Ten, kdo stojí v koutě

To by bylo pro dnešek asi všechno.
Mějte se famfárově,

HeatherFeather :)

Blablabla [aneb (ne)zajímavé kecy na začátek]

23. června 2015 v 17:40 | HeatherFeather |  Moje kecy
Blablabla [aneb (ne)zajímavé kecy na začátek]
Ahooooj všichni !
Tak jsem se rozhodla založit si blog. Hahahahaha... !
Takže tak na začátek, co by vás o mně mohlo zajímat? V tomhle úvodním článku (který bude téměř určitě ten nejnudnější článek na světě) budu povídat o... *tramtadadá* sobě (jeej, jak sobecké...) a o svém novém blogu... ehm... tomhle (nečekaně). Takže, zpět k tématu, ahoj, to jsem já! Aby to nebylo tak mega moc nudný (no, dobře, asi stejně bude), tak uděláme třeba... Několik faktů o mně (a blogu, samozřejmě).
1. Asi vás to překvapí, ale první fakt je, že jsem holka. A bonus je, že je mi čtrnáct.
2. Fakt číslo dvě. Jsem čtecí maniak. Když mě nějaká knížka baví, jsem schopná ji přečíst za jedno odpoledne. Poslední dobou sice jsem sice neměla na čtení tolik času, kolik bych chtěla, ale postupně se to zlepšuje a hrozně se těším na prázdiny, kdy budu mít na čtení a tak celé dny. Snad.
3. Ano, zapomněla jsem na to, že taky sleduju seriály a strašně tím zabíjím čas, který by se někdy dal strávit asi užitečnějšími způsoby. A někdy taky ne.
4. Z toho, že ráda čtu a sleduju seriály celkem logicky vyplývá, že mám nějaké fandomy. Dejme tomu, že jen mezi ty největší patří určitě Harry Potter, Doctor Who a Hunger games.
5. Ráda píšu. Ať povídky na pokračování nebo jednorázové, úvahy, fanfiction na DW a HP (no, upřímně, fanfiction vážně jenom občas). Akorát mě nebaví psát poezii. Na to mě fakt neužijete.
6. K mojí přezdívce. HeatherFeather. Nechci se tady vykecávat o tom, jak moc to pro mě znamená a jak moc je to geniální. Chci říct tohle - vím, že tuhle přezdívku už má víc lidí. Ale já HRDĚ PROHLAŠUJU (hahahahah), že jsem si ji vymyslela sama už dřív, aniž bych věděla, že tuhle přezdívku už má někdo jiný.
Musím se přiznat, že nad přezdívkou jsem přemýšlela dost dlouho. Vlastně jsem chtěla něco, co by vyjadřovalo moje fandomy a věci, co mám ráda. Ale pak jsem přišla na to, že by asi nešlo vyjádřit víc fandomů najednou a já bych nechtěla jen jednostrannou přezdívku. Tak jsem hledala anglická jména (btw, jo, zbožňuju Velkou Británii) a našla jsem Heather. Líbilo se mi to, ale chtělo to k tomu něco přidat a mě napadlo HeatherFeather aaaaa..... To bylo ono! :)
7. O čem vlastně bude tenhle blog? No, já myslím, že se to dá vyčíst z výše uvedených faktů... O knížkách, o filmech, o seriálech a všech mých fandomech (Plánuju se třeba zapojit do DW challenge, Potterhead challenge, nebo tak. Hrozně se mi to líbí.), o povídkách a úvahách a mojí pot(te)rhlé maličkosti.
Tak jo, fakty mě celkem baví. Mohla bych třeba udělat článek 25 faktů o mně, to by asi bylo fajn. Bavilo by vás to? Měla bych to udělat?
Fajn. Doufám, že jsem vás dneska neunudila k smrti, protože jestli jste to dočetli až sem, tak vám musím fakt pogratulovat, protože jste odvedli neuvěřitelný výkon. Příští článek už bude zajímavější, doufám. Chtěla jsem říct slibuju. :))
Vaše

HeatherFeather :)